osmanavci.com

aklıma gelen herşey

No public Twitter messages.

Facebook
RSS

B/S/H/ (Bosch Siemens Ev Aletleri)

Oca - 31 - 2012
osmanavci

Tekrar merhaba arkadaşlar,

Bu yazıda B/S/H/ (Bosch und Siemens Housgerate- Bosch Siemens Ev Aletleri) ile yapmış olduğum iş görüşmesinden bahsedeceğim.  Yüksek Lisans yapıyor olmam ve tezimi Bosch’la beraber yapmak istememle başadı herşey. Daha öncesinde Lisans eğitiminde stajımı Bosch’da tapmıştım,ve şirketi oldukça sevmiştim.Daha sonra kariyer.net’te Bosch’un YL öğrencileri ile ilgili projeli iş ilanını gördüm ve başvuru yaptım.Daha sonrasında buzdolabı fabrikasından yetkili biri ile görüşerek fabrikaya çağrıldım.

Fabrikaya gittiğimde işin aslının sadece mülakattan ibaret olmadığını gördüm.Benimle beraber o gün görüşmeye gelen başka bir YL öğrencisi daha vardı. İK ile görüşmeden direk fabrikadan yetkili isin tarafından çağırılmıştık. Öncesinde her şirketin yaptığı gibi CV üzerinde ön görüşme yapıldı. Bu görüşme İK tarafından yapılmadığından görüşme baya güzel geçti. Soru bile sorulmadı desem yeridir. Daha sonra ilgili kısım müdürüyle görüşme yapıldı ve işin aslı anlaşıldı.

Aslında bizi oraya bir makinada bulunan kronik bir problemi çözmek için çağırmışlar. Makina buzdolaplarının içindeki rafların falan konuldugu beyap plastiğe şekil veren ve aynı zamanda bunu uygun profillerde kesen bir makinaydı. Bizden istenen tüm gün boyunca makinayı inceleyerek problemin çözümü için önerilerde bulunmamız isteniyordu ve gün sonunda bizden sorunlar ve öneriler hakkında rapor sunmamız isteniyordu. Aynı zamanda bize makina hakkında detaylı bilgi alabilmemiz için makina şefini ve çalışanları da görevlendirdiler.

Diğer arkadaşla beraber bütün gün problemin tespiti ve çözüm yolları için gözlem yaptık. Problem ve makina hakkında detaylı bilgi vermiyeceğim. Gün sonunda bireysel olarak rapor hazırladık ve kısım müdürüyle rapor hakkında görüşüldü ve fikirler verildi. Sonunda noldu derseniz hiçbir sonuş çıkmadı. Olumlu yada olumsuz ne aradılar ne de mail attılar.

Eğer kabul edilseydim şartları haftanın 2 veya 3 günümün boş olmasıydı. Bununla beraber fabrikada o makinanın üzerinde yenilik yapma görevi verilecekti ve tezimi de fabrika ile beraber yaparak aradan çıkarmış olacaktım. Buna karşılık olarak iyi bir ücret,sigorta ve ulaşım imkanı da vardı.

Sizlere önerim B/S/H/’ı gerçekten tercih etmelisiniz. Fabrika hakkında genel bilgiya http://www.bsh-group.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Başka bir iş görüşmesi tecrübesi ile tekrar görüşmek dileğiyle…

One Response so far.

  1. ibrahim diyor ki:

    Bende stajımı B/S/H da yapmıştım. Burdan FIW’deki arkadaşlarıma saygılarımı sunuyorum.


Arçelik

Merhaba arkadaşlar, Bu yazımda Arçelikle olan iş görüşmesini anlatacağım.  Ben İTÜ ...

B/S/H/ (Bosch Siemen

Tekrar merhaba arkadaşlar, Bu yazıda B/S/H/ (Bosch und Siemens Housgerate- Bosch ...

Ford Otosan

Tekrar merhaba arkadaşlar, Şimdi de Fordla yapmış olduğum iş görüşmesinin aşamalarından ...

Mercedes-Benz Türk

Tekrar merhaba arakadaşlar, Bu yazıda sizlere Mercedes ile  PEP( Praktikanten entwicklungs ...

BSH-Bosch ve Siemens

Merhaba Arkadaşlar, Sizlere Atölye stajından hariç Bosch’da yaptığım Fabrika Organizasyon stajı ...